oritsalomon - עיניים
דף הבית >> מאמרים >> עיניים
 
מה אומרות עינייך......

אין יום שעובר שבו לא שואלות אותי לקוחות מה אפשר לעשות עם איזור העיניים.  הרגע סיימתי שיחת טלפון עם לקוחה שסיפרה על חברה שהמליצה לה למרוח את קרם העיניים באיזור הכועס בין הגבות ושאלה אם זה באמת יעזור שם.  הרגשתי שאני חייבת לכתוב כמה מילים על הנושא הרגיש הזה. 
איזור העיניים הוא אכן בעייתי בפנים שלנו, ושם לרוב רואים את סימני ההזדקנות הראשונים.  נו אתן יודעות על מה אני מדברת, אותם קמטוטים מתחת לעיניים או אותה מניפה יפה בצדדים.  למה זה?  העור סביב העיניים הוא העור הדק ביותר בפנים שלנו, אין לו שכבת שומן וגם שכבת הביניים שלו (רקמת החיבור) מאוד דקה.  עם זאת, הוא האיזור עם תנועות ההבעה הרבות ביותר – מעל 90,000 תנועות ביום (!).  אז פלא שהקמטים יופיעו שם מהר?  בדיוק שם, מתחת לעיניים, רואים אם ישנו מספיק, אם אנחנו חולים, אם אכלנו ושתינו כמו שצריך. 

איזה פגמים יש לנו שם? 
מה אין.....  קמטים, נפיחות, צניחת עור, שקיות, רגישות, דלקות, אלרגיות, יובש, כהויות.  ומה אפשר לעשות?  בואו נתחיל דבר דבר.
עור עייף, יבש ומיובש, ומגורה כמובן שיראה בדיוק ככה.  דבר ראשון עלינו לדאוג לשינה טוב, לחות עשירה, וטיפול עדין בעור העיניים.  חייבים להימנע משפשוף יתר, הסרת האיפור חייבת להיות עדינה, חובה לשמור משמש (בנוסף למקדם הגנה) ומשקפי שמש חובה !!!

מה עושים עם העיגולים השחורים מתחת לעיניים? 
הכל תלוי למה יש אותם בכלל.  לחלק מאתנו, הבעיה היא תורשתית ויש לנו להודות להורים שלנו על גנטיקה משובחת.  קוראים לזה "כהות עדתית" ולרוב נראה כהות כזו בעדות המזרח.  לצערי, אין הרבה אם בכלל איך לעזור במקרים האלה.  ישנן כהויות שנובעות מזרימת דם לא תקינה.  מכיוון שהעור באיזור העיניים הוא כל כך דק ועדין, בעורות בהירים / שקופים אנחנו נראה את כלי הדם דרך העור.  ואם הוספנו לזה שפשופים ושתפי דם, רק החמרנו את המצב.  ומה אפשר לעשות במקרים כאלה?  דבר ראשון, עדינות.  הכל בעדינות.  להסיר איפור בעדינות (עדיף עם שמן מיוחד), לא לשפשף עיניים, לא "למחוק" את המסקרה שנזלה כל היום, וכו'.  בנוסף, ישנם כמה מוצרים בשוק אשר עוזרים לחזק את קירות כלי הדם וכך למזער במקצת את שתפי הדם. 
 
מה עושים עם השקיות מתחת לעיניים?
גם כאן, צריך להבין ממה הן נובעות.  אם השקיות הן מהצטברות נוזלים זמנית, רגישות, דלקת זמנית, התרחבות כלי דם,  ניתן להשתמש במוצרים עם חומרים אשר מפחיתים נפיחות ומכווצים כלי דם, ובכך לעדן את המראה.  אם השקיות נובעות מכך שהמחסום המפריד בין העור ושרירי העפעף ניזוק, רק ניתוח יוכל לתקן את המצב. 
 
עם היובש והקמטוטים מה עושים? 
לחות מוגברת, חומרים שגורמים לחידוש העור, אצות ים, נוגדי חמצון, פפטידים ביומימטיים, ועוד חומרים מרגיעים ומלחחים.
 
ומה עם הזרקות?
כמובן שבאיזור העיניים החומר המתאים ביותר הינו הבוטוקס.  הבוטוקס הינו רעלן אשר משתק את פעולת השריר.  ואם השריר משותק, ככה פחות רואים הבעה, וככה הקמט פחות נראה.  הבוטוקס לא יעזור לקמטים מתחת לעיניים בכלל וכן לא יעזור במראה / מרקם העור.
 
ניתוחים?
לצניחת עפעפיים ולשקיות משמעותיות מתחת לעיניים, ניתוחי עפעפיים מביאים לתוצאות מרשימות במינימום זמן החלמה.  שוב, גם כאן, הניתוח יעזור לשטח את הקמט, אך לא יטפל במרקם העור.
 
קרם עיניים?  זה הפתרון?
גם כאן התשובה מורכבת.  לא כולן זקוקות לקרם עיניים.  יותר מזה, לא פעם ולא פעמיים נבדקו מוצרי קוסמטיקה של חברות ידועות ולא נראה הבדל בין קרם הלחות של אותה חברה לבין קרם העיניים שלה -  חוץ מהמחיר המופקע עבור קרם העיניים כמובן.  אם אין בעיה באיזור העיניים, קרם הלחות הרגיל שלנו ייתן מענה הולם ביותר.  אבל אם כבר ישנם סימני גיל, ו/או אנחנו רוצים לטפל ב"פגם" מסוים, נוכל בהחלט לפנות למוצרים ייחודיים אשר יודעים לתת את המענה.  כמובן, שאנחנו חייבות להבין שאין מוצר אשר יחזיר את השעון אחורנית וימחק קמטים, עיגולים שחורים, שקיות ושאר מרעין בישין – ולא מעניין אותי כמה הוא עולה ומה הבטיחה לכן הדיילת בפארם.
 
בקיצור, סורו לקוסמטיקאית שאתן סומכות עליה, תעברו אבחון מדויק, ציינו בפניה מה מפריע לכן וקבלו המלצות לטיפול הטוב ביותר עבורכן.

מקווה שעזרתי קצת,
אורית
 
 
FacebookGoogle+